Dezbateri  ''EDUCAȚIA NE UNEȘTE''

Dezbaterile pe tema “Educația ne unește s-au desfășurat în două întâlniri astfel:

1. Pe 8. 05.2019, între orele 12.00-14.00. Au participat cadrele didactice din școala noastră și invitați din partea Consiliului Local, Primăriei și mass-mediei. Dezbaterea a fost coordonată de director, prof. Vintilescu Manuela și director adjunct prof. înv. primar Badea Cristina.

2. Pe 9.05. 2019, dezbaterile s-au desfășurat în două locații (Școala Gimnazială „Al.I. Cuza” – coordonată de director adjunct prof. înv. primar Badea Cristina și Școala Gimnazială Nr.3 – coordonator, director, prof. Vintilescu Manuela) între orele 12.00-14.00. Au participat părinții și elevii din școala noastră.

S-a discutat despre viziunea asuprea viitorului educației în România. Dezbaterea a fost anunțată de coordonatori, dar și de învățătorii și diriginții fiecărei clase prin e-mail și SMS.

LOCATIA

Scoala este situata in zona centrala a orasului Campina.

ACTIVITATI

Activitati culturale si recreative organizate sub indrumarea si cu participarea cadrelor didactice.

CLASE

Laboratoare specializate si 12 sali de clasa.