Pentru elevi

Activităţi culturale / imagini de la Ziua Şcolii celebrată in fiecare an pe data de 20 martie. Copiii împreună cu profesorii, organizează pentru părinţi programe artistice de muzică, dans , poezie, teatru.

Școala noastră oferă: o paletă largă de opționale (”ABC-ul bunelor maniere” pentru clasa pregătitoare - anul școlar 2018-2019),
- posibilitatea elevilor de a dobândi competențe în utilizarea calculatorului (clasele primare dispun fiecare de calculator),
- un climat de securitate - supraveghere video a spațiilor interioare și exterioare,
- activități extracurriculare atractive - proiecte înscrise în CAERI 2018, excursii, sebări , activități sportive.

Activităţi opţionale:
- ansamblu de dansuri,
- cerc pictură "Culoarea - pasiunea mea",

Competiţii sportive - îndrumător prof. Vasile Soare:
- Echipa de Rugby Tag participă la Campionatul Judeţean,
- Echipa de fotbal,
- "Cupa Unirii" competiţie de jocuri sportive, ştafetă, atletism, în cadrul programului "Şcoala Altfel"